17 Eylül 2007 Pazartesi

SUMMER PERFUMES


Chanel"CHANCE" dayanılmaz, genç, kırılgan ve atılgan kadının kokusu. Tamamıyla şaşırtıcı, tam bir Chanel kokusu olan Chance turunçgiller, sümbül, pembe biber, susam, yasemin ve amber kokularının karışımıyla pembenin özünü yarattı. ( Bugüne kadar en çok beğendiğim parfüm. Biraz pahalı ama inanın çok güzel )

Burberry “BRIT Burberry Brit modern İngliz stilini temsil ediyor-geçmişine bağlı, fakat aynı zamanda günümüzü tutku, heycan ve coşkuyla yaşıyor ve gelecege maceracı bir ruhla koşuyor. İtalyan limonu, armut ve yeşil bademin verdiği canlılık, tatlı bademin cezbedici kokusu ile birleşiyor. Bu mükemmel harmoniye vanilya ve amberin verdiği şehvetin eklenmesiyle, brit kokusuyla çekiciliğin doruk noktasına erişiyor.(Burberry’nin en etkileyici kokusu bence)

Tommy Hillfiger "Tommy Girl":

Kokunun tazeliği ve kadifemsi özü kanıtı. Okyanus havasını düşünün. Serin mavi sular. Körfezden gelen yaz çiçekleri. Su zambağı, gelincik, portakal çiçeği.(Hillfiger'ın hemen hemen her parfümünü yaz aylarında kullanabilirsiniz.)


Tommy Girl 10: Nilüfer yapraklarının sıvı hale getirilmiş biçimi gibi. Narenciye izleri taşıyan koku, etkisi arttırılmış çiçek özleriyle harmanlandığında zengin ve serin bir his yaratıyor. Tommy Girl 10 hemen fark edilen bir tazelik hissine, saf ve sıcak nitelikteki hoş bir tenselliğe sahip. Dinamik bir dişiliği ifade eden bir parfüm.


Nina Ricci - "Nina EDT" :
Düşlerimizi ve duygularımızı harekete geçiren büyüleyici ve görsel bir dünya� Bu olgun, meyveli çiçeksi nesnenin teninize yerleşmesine teslim olacaksınız. Calabria ve Cairinha limonlarından yansıyan tazelik tıpkı bir kahkaha patlaması gibi hissediliyor. Koku daha sonrasında meyveli bir yola geçiyor. temel notalarında elma ve beyaz sedirin hafifi ağaçlı kokularının sağladığı yumuşak ve rahatlatıcı dokunuş yumuşak misk tenselliğiyle tamamlanıyor

Nina Ricci –Premier Jour “ İlk gün" anlamına gelen Premier Jour, Nina Ricci için yeni bir dönemin başlangıcını -markanın aslına dönüşünü- kutlamak adına yaratılmış bir parfüm; yeniden doğuşun, benliğin derinliklerine dönüşün bir simgesi. Kendini empoze etmeden kadınlara saygı ve kuvvet kazandıran, tüm duyuları harekete geçiren ışıltılı bir koku. Premier Jour, özgürlük ve kontrol, hakimiyet ve alçakgönüllülüğün arasındaki zıtlığı buluşturup bağdaştıran yenilikçi bir parfüm. (Oldukça hafif ve etkileyici bir parfüm. Şişe koleksiyonu yapıyorsanız, şişeside oldukça şık)

CK "One Scene":Enerjinizi ve kendinize olan güveninizi yansıtan CK One Scene, ağaçsı ve odunsu kokusuyla tatlı denemeyecek kadar baharatlı... Kalp notasında sıcak, sonsuz enerji ile sarmalanmış parfüm, hem bayanlar hem de erkekler için çekici. Kısaca güçlü, enerjik ve baharatlı yepyeni bir koku.


E. Arden “PROVOCATIVE WOMAN” Tensel hissi veren tene yakın kalarak duygu ve arzuları ince fakat etkin biçimde uyandıran bir parfüm. Çekici yoğun oryantal içeriklerin, seksi ve etkileyici çiçeksi notalar ile karışımı. Üst notasında ayva, kalp notasında gece orkidesi ve alt notasında beyaz kum ön plana çıkıyor. (Hem kalıcı, hem adı gibi kışkırtıcı, hem de ferah bir parfüm )

E. Arden “GREEN TEA” Duygularınızı harekete geçiren, ruhunuzu uyandıran ve canlandıran bir koku. Aromatik bitki özlerinden oluşan parfüm kişiye tazelik, canlılık, enerji ve ferahlık hissi sunuyor. Parfümün özünde bulunan yeşil çay ve canlandırıcı kokuların coşkulu karışımı saflık ve temizlik hissini arttırıyor ve gününüze farklı pozitif bir enerji katıyor.(Oldukça hafif sıcak havalar için ideal)

Yaz aylarında kullanılabilecek diğer parfüm önerileri:

Calvin Klein - Contradiction

Giorgio Armani - Emporio Armani(She)

Cacharel - Noa

Cacharel - Noa Perle

Davidoff - Cool Water

E. Armani: Armani Code

Ralph Lauren- Ralph

Avon- Individual Blue

Avon- Pur BlancaHiç yorum yok: