25 Nisan 2013 Perşembe

NİSAN 3 KİTAP

Ayşe Kulin geç tanıştığım çok sevdiğim bir yazar. Geç tanıştım ama okumadığım çok az kitabı kaldı. Son okuduğum kitabı Sevdalinka  yazar  Yugoslavya dağıldıktan sonra Bosna Hersek'te yaşanan olayları anlatıyor. Bosna'lıların yaşadığı akıl almaz acıları ustalıkla kaleme almış. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim eğer çok hassas bir yapınız varsa, dram okumaya kalbiniz dayanmıyorsa bu kitap sizin için uygun değil. Çoğunlukla gözlerimde yaşlarla kalbimde acıyla okudum.
                                 
 
Michael Ende'nin kitabı.  Momo isimli bir baş karakter vardır kitapta. İnsanları dinlemeyi çok iyi bilir. İnsanlar onun yanında konuşarak dertlerinden sıkıntılarından kurtulurlar. Bir gün Momo'nun çevresindeki insanlara ve Momo' ya zaman tasarruf şirketinde çalışan duman adamlar musallat olur... Mutlaka okuyun ve okuduktan sonra durup bir düşünün zaman nedir, birşeylere ulaşmak için neleri kaçırıyoruz, çevremizdeki insanları dinliyor  dinliyor muyuz?  ( Blogcu Anne'ye önerisi için teşekkürler)
                                    
Klasik bir Maeve Binchy kitabı... Her kitabında olduğu gibi burada da hayatın içinde olan herşey var kalp kırıklıkları, hüzünler, acılar, kıskançlıklar ama  en çokda aşk...  Ben seviyorum bu yazarı bazen çok ihtiyaç duyduğumuz ama hissedemediğimiz belki görmezden geldiğimiz şeyleri hatırlatıyor, hissettiriyor bize.

2 yorum:

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Deniz... dedi ki...

Sevgili ebru hanim yorumunuzu okudum . Çok teşekkür ederim. Tekrar uğrar misiniz bilmiyorum ama yazmak istedim . Herşey bizler için acida sevincte. Allah sizede güzel günler göstersin.